آیا کتاب های First Friends کتاب های خوبی هستند؟

کتاب های First Friends به فارسی فرست فرندز سری کتاب های بسیار خوبی می باشن که برای کودکان ۶ تا ۸ سال تهیه شده است. ابتدا این نکته رو خدمت شما مخاطبان عزیز عرض کنم که سری کتاب های First Friends شامل دو نسخه می باشد یکی نسخه امریکن و دیگری نسخه بریتیش. نسخه بریتیش شامل سه سطح می باشد به ترتیب سطوح Little Friends, First Friends 1, First Friends 2. نسخه امریکن هم شامل سه سطح می شود که First Friends 1 – ۳ می باشد.

هر سطح از مجموعه First Friends شامل کتاب دانش آموز و فایل های صوتی آن، کتاب کار، کتاب معلم، فلش کارت و دیگر منابع کمک اموزشی می باشد. این مجموعه سعی می کند از ابتدا زبان انگلیسی را آموزش دهد یعنی مواردی چون حروف الفبا و اعداد را هم آموزش می دهد. این مجموعه برای مکالمه سطح کوکان مناسب می باشد و به مواردی همچون کلمات، عبارات و جملات بسیار کاربردی برای مکالمه می پردازد. البته کتاب های دیگری هم برای این رده سنی در کشور موجود می باشند ولی می توان گفت رایج ترین کتاب مورد استفاده موسسات ایرانی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان همین مجموعه First Friends می باشد. در خصوص تنوع منابع ازائه شده می توان گفت مجموعه کاملی است.

کتاب دانش آموز همانطور که از نامش پیداست مخصوص زبان آموزان خردسال است. کتاب معلم اگرچه برای اساتید به چاپ رسیده است، ولی برای زبان آموزان خردسال هم می تواند مفید باشد چرا که پاسخ تمرینات و همچنین نمونه سوالات برای ارزیابی درک زبان آموزان از مطالب را موجود می باشند. مثلا نمونه سوالات First Friends 3 در انتهای کتاب معلم First Friends 3 موجود می باشند. همچنین کتاب کار یا همان Activity Book هم برای ارزیابی درک زبان آموزان از مطالب مناسب می باشد چرا که هر درس دارای تمرینات مرتبط با هر درس است. در کتاب فرست فرندز برای ترغیب خردسالان به یادگیری زبان انگلیسی از تصاویر جالب و تمام رنگی استفاده شده است.

سوالات کتاب first friends 3

در کل می توان گفت مجموعه کتاب های فرست فرندز برای آموزش زبان به کودکان از کیفیت بالای اموزشی برخوردار است و به نسبت دیگر کتاب ها نسبتا گزینه بهتری می باشد.

First Friends is a fun two-level beginner’s course that develops vocabulary, practises phonics, and teaches family values.

  • Language Level: Pre-school

First Friends makes children’s first year of learning English motivating and fun.

A regular unit cycle and engaging support resources help you create a positive learning environment where children can develop confidence, build vocabulary skills, and practise phonics.

The carefully researched phonics programme gives you lessons that are ideal for children who don’t use the Roman alphabet.

Use Little Friends to extend First Friends to a three-level course.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme